Yardım

Sitenin Amacı Ne ?

Web site optimizasyon işini kendine meslek edinmiş kullanıcıların veya kişisel veya tüzel web sayfalarını kendi çabalarıyla Google sıralamasında ilk sayfaya çıkmarmaya çalışan kullanıcıların en çok ihtiyacı olan link değişim mevzusunu en kolay şekilde çözümlemesi için oluşturulmuş bir yazılımdır.
Link değişiminin bütün ayrıntıları hesap edilerek oluşturulan sistem aynı zamanda Başlangıç bölümünde site analizi yapmanıza olanak tanımaktadır. Sistemin esas amacı link değişimlerinizi tek bir noktadan takip edebilmektir. Forumlarda link değişimi yaptığınızda değişimlerin Linkin Back aracılığıyla takip edildiğini söylediğiniz vakit değişim yaptığınız kullanıcılar sitelerinden linklerinizi kaldıramayacaktır. Sistem değişim yaptığınız sitelerde öncelikle verdiğiniz kodun olup olmadığını kontrol eder, sonra kodun aynısını bulamazsa sitede linkiniz olup olmadığını kontrol eder.


Hızlı Başlangıç/ Manuel Değişim

Öncelikle Sitelerim bölümüne sahip olduğumuz bütün siteleri ekliyoruz. Örneğin ekleyeceğimiz site http://www.linkinback.com ise siteya ait kod bölümüde <a href="http://www.linkinback.com" title="link değişimi">Linkin Back</a> gibi olmalıdır. Her siteyi eklediğimizde sağ tarafta bilgiler oluşur ve her site için sistem bir kod oluşturmuştur. Orada verilen kodu sitemizin </body> tag inden önce yerleştiriyoruz. Bunu yapıyoruz çünkü aldığımız linkleri sistem kenidisi ekleyecektir sitemize, biz ftp ile uğraşmayacağız.

Artık sıra değişim yapmaya geldi. Manuel Değişim -> Değişim Yap seçerek değişimimizi yapıyoruz ve KAYDET dediğimizde karşımıza çıkan kodları karşı tarafa veriyoruz.

Bundan sonrasında ise Manuel Değişim -> Değişim Kontrol bölümünde değişim yaptığımız siteleri kontrol ediyoruz. Artık kim eklemiş, kim kaldırmış tek bir tıkla elimizin altında..


Hızlı Başlangıç/ Otomatik Değişim

Otomatik değişim için sol taraftan değişim ile ilgili kriterlerimizi seçiyoruz ve KAYDET diyoruz. Sistem kısa aralıklarla otomatik değişime kayıtlı bütün siteleri kontrol ediyor, infosu silinenleri ve değişim kodlarını sitelerinden kaldıranları otomatik olarak değişimden çıkarıyor. Bu kontrol esnasında değişimleri tekrar düzenliyor ve artık sağ tarftan değişim yaptığınız siteyi seçerek eşleştiğiniz siteleri görebilir veya sitenizin kriterlerini değiştirebilirsiniz.


İkonlar

Seçilen Kayıtları tekrar kontrol eder..
Seçtiğiniz kayıtları tamamen siler. Şayet diğer kayıtlarla birlikte sil ikonuna tıklarsanız, bu değişimi yaptığınız diğer sitelerinizdeki kayıtlarda silinir.
Seçtiğiniz kayıtları aktifleştirir, değişim karşılığında aldığınız linkler sitelerinizde görünür. Şayet diğer kayıtlarla birlikte aktif yap butonuna tıklarsanız bu değişimi yaptığınız diğer sitelerinize ait kayıtlarda aktif konuma geçer.
Seçtiğiniz kayıtları pasifleştirir, değişim karşılığında aldığınız linkler sitelerinizde görünmez fakat karşı tarafta olması gereken kodlarınız kontrol edilir durumdadır. Şayet diğer kayıtlarla birlikte pasif yap butonuna tıklarsanız bu değişimi yaptığınız diğer sitelerinize ait kayıtlarda pasif konuma geçer.
Tıkladığınız kaydı düzenlemenizi sağlar. Diğer kayıtlarla birlikte düzenle ikonuna tıklarsanız bu değişimi yaptığınız diğer sitelerinizde güncellenecektir.
Verdiğiniz kod veya sayfanıza giden herhangi bir link bulunamadı.
Sayfanıza giden link bulundu, verdiğiniz kod eşleştirilemedi, kodunuz değiştirilmiş olabilir.
Verdiğiniz kod sitede bulundu.

Kısaltmalar

Pr Kontrol : Tıkladığınız sitenin google pagerank ve info bilgilerini kontrol eder. Pr yeşil ise info var, kırmızı ise info yok.
Link Çıkışı : Sitenin dışarıya ne kadar link verdiğini gösterir.
L : Karşı tarafa verdiğiniz siteleri göstermektedir. Numaraların üzerine geldiğinizde site ismini görebilirsiniz.
S : Değişim yaptığınız karşı siteleri gösterir. Numara L bölümündeki rakam ile aynı renkte ise karşı sitede kodunuz bulunmaktadır, koyu mavi renkte ise kodunuz değiştirilmiş fakat linkiniz bulunmaktadır, kırmızı renkte ise karşı sitede linkiniz bulunmamaktadır.
N : Yaptığınız değişim ile ilgili aldığınız notu gösteren bölümdür.
DK : Değişim kodunuzdur, yani karşı tarafta bulunmasını istediğiniz kod.
SK : Sitenize eklemeniz gereken koddur.

Sorunlarınız için e-posta : bilgi@linkinback.com

2008 Linkin Back . Kullanım Şartları | Yardım . IE 7+ / FF 2+ / OP 9+